Rászálltak a Binance-re?
Az elmúlt hónapok a bitcoin mélyrepüléséről szóltak. A vezető kriptoeszközök értéküknek mintegy 50-70 százalékát veszítették el néhány hét alatt. A zuhanás ellenére a bitcoin éves mérlege még mindig pozitív, a kriptopénz még így is 27%-os pluszban van. Mutatjuk, hogy mi állhat a háttérben.
Nem segít a bitcoin helyzetén, hogy Elon Musk bejelentette, hogy a Tesla mégsem fogad el bitcoint az autói vásárlásához, mivel a kriptovaluta bányászata és az ökoszisztéma fenntartása túlságosan környezetszennyező. Ha ez nem lenne elég, ott van még az a három kínai pénzügyi felügyeleti szerv, akik közös közleményt adtak ki arról, hogy a felügyeletük alá tartozó pénzügyi szolgáltatóknak megtiltják különböző, kriptovalutákkal kapcsolatos szolgáltatások nyújtását. A döntés értelmében Kína, a világ egyik legnagyobb bitcoinbányász és- kereskedő országa, a szigorítás irányába mozdult.
A fentieket tetézi, hogy az amerikai adóhatóság (IRS) és az igazságügyi minisztérium pénzmosás és adócsalás kapcsán vizsgálja a világ legnagyobb kriptotőzsde-platformját, a Binance-t. A Binance, nem meglepő módon, az adóparadicsomként ismert Kajmán-szigetekre van bejegyezve, szingapúri központtal. A hatóságok szerint a Binance amerikai állampolgárok számára tette lehetővé az illegális kereskedést, és bár ezt a cég korábban cáfolta, most mégis ez ügyben folyik a vizsgálat.
A szakemberek szerint a kriptopiac a terroristák, emberkereskedők, drogkereskedők és egyéb bűnözők melegágya. Becslések szerint már 2019-ben is 2,8 milliárd dollárra rúgott a gyanús tranzakciók összege, és ebből 756 millió dollárnyit a Binance platformján keresztül bonyolítottak. Azóta a kriptopiac nagyot menetelt, így az az összeg mára a 2019-es sokszorosa lehet. A Binance eddig is együttműködött a hatóságokkal és ez után is segíteni fogja a feltáró munkát.
Hasznosnak találta a cikket?
Iratkozzon fel a hírlevelünkre!