Brutális büntetést kapott egy kriptocég

A litván pénzügyi bűncselekményeket vizsgáló hatóság (FNTT) 9,3 millió eurós büntetést szabott ki a Payeer nevű vállalatra. A hatóság indoklása szerint a kriptovalutákkal foglalkozó cég megsértette az oroszokkal szembeni szankciókat és nem követte a pénzmosás elleni szabályokat sem.

A bírság két részből áll: 8,23 millió euró a nemzetközi szankciók megsértéséért és 1,06 millió euró a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről szóló törvény megszegéséért.

A Payeer egy kripto- és e-kereskedelmi fizetési szolgáltató, amely lehetővé teszi a felhasználók számára az euró, amerikai dollár és orosz rubel közötti váltást, valamint különböző kriptovaluta tranzakciókat. Lehetőséget nyújt továbbá bankkártyás fizetésekre és API-t biztosít a kereskedők számára, kriptofizetések elfogadásához.

A hatóság szerint a cég lehetővé tette orosz ügyfeleinek, hogy orosz rubelben tranzakciókat hajtsanak végre az EU által szankcionált orosz bankokkal. Ezen felül orosz magánszemélyeknek és cégeknek kriptotárca, számlakezelési és tárolási szolgáltatásokat is nyújtottak.

A hatóság állítása szerint a cég nem megfelelően világította át és hiányosan azonosította az orosz ügyfeleket, és ezt szándékosan tette azzal a céllal, hogy növelje a bevételét. Álláspontjuk szerint arra is fény derült, hogy mindezt nem ma kezdték, a problémás tranzakciók már több mint másfél éve zajlanak. Ez idő alatt a Payeer legalább 213 ezer ügyfelet szolgált ki, a cég bevétele pedig meghaladta a 164 millió eurót. Ráadásul tovább tetézték a bajt azzal, hogy a cég nem működött egyet a hatóságokkal akkor, amikor felszólították őket a szankcionált tranzakciók leállítására.

Korábbi bejegyzések

Vízumeljárás az Egyesült Arab Emírségekben

Helyi befektetői vízumot (Investor VISA) legegyszerűbben, akkor tudunk szerezni, ha céget alapítunk valamelyik szabadkereskedelmi zóna egyikében. Itt szerencsére lehetőség van, hogy 100%-ban külföldi tulajdonban legyen a társaságunk.

Bővebben >>>

Vizsgálat a holland ABN Amro Bank ellen

A feltételezések szerint a holland pénzintézet nem megfelelő gondossággal világította át az ügyfeleit és elmulasztotta a gyanús tranzakciók jelentését. A Deutsche Bankot pedig már meg is vádolták pénzmosással. A holland…

Bővebben >>>