Pénzügyi tanácsnak számítanak az emojik
Egy new york-i bíró szerint bizonyos hangulatjelek, például a rakéta, a növekedési grafikon és a pénzeszsák pénzügyi megtérülést sugallnak, így használatuk jogi következményekkel járhat
Az ügy, amiben az említett bíró, Victor Marrero az emoji-döntést meghozta, a következő: a Dapper Lab’s NBA Top Shot NFT (non-fungible token) X-fiókja közzétett egy bejegyzést, ami pénzügyi megtérülést ígérő hangulatjeleket tartalmaz. Bár a „profit” szó egyik tweetben sem szerepel, a „rakéta”, a „növekedési grafikon” és a „pénzeszsák” emoji arra utalnak, hogy a bejegyzésben szereplő NFT alapú befektetés pénzügyi megtérülést ígér, így használatuk jogi következményekkel járhat. Mivel a blokkláncon alapuló eszközök nem értékpapírok, így az döntést nagy felháborodás kísérte.
Oscar Franklin Tan, az Enjin NFT (non-fungible token) platform igazgatója szerint a döntés veszélyes. Az NFT-közösségekre jellemző a szókimondó kommunikáció, hiszen a trollkodás és az emojik is a szólásszabadság részét képezik. Hozzátette, hogy a mostanában rendkívül népszerű sneaker-piac szereplői is hasonlóan kommunikálnak, de ott nem tartja senki problémásnak az emojikat, tehát kettős-mérce figyelhető meg.
Számos ügyvéd is reagált a bírói döntése. Egyikük, Jake Chervinsky rámutatott, hogy rendkívül abszurd lenne, ha egy amerikai bíróság a privát blokkláncokon alapuló eszközöket értékpapírnak tekintené. Chervinsky szerint ezzel az erővel minden nagyobb videojáték-fejlesztőnek és jegyértékesítő platformnak is az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) égisze alá kellene tartoznia.
Hasznosnak találta a cikket?
Iratkozzon fel a hírlevelünkre!