Idén már 4,2 milliárd dollárt loptak kriptocsalásokkal
A CipherTrace friss jelentése szerint 2019-ben eddig már 4,26 milliárd dollárt tettek zsebre a kiberbűnözők az év első felében a különböző kriptopénzekkel kapcsolatos csalásokkal. Az egész piacot károsító lopások érzékenyen érintették a befektetőket és a kereskedőket is. A különböző hackertámadások során is több mint 124 millió dollárt loptak a tőzsdéktől 2019. második negyedévében.
A jelentés kitér arra is, hogy a Pénzügyi Akciócsoport (FATF) ajánlásai, illetve azok alkalmazása jelentősen javíthat a helyzeten. Ezek a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni pénzügyi szabályozások a tervek szerint megnehezítik a fekete pénzek tisztára mosását.
A FATF azt javasolta a tagországok számára, hogy az 1000 dollár feletti kripto tranzakciókra vonatkozóan vezessenek be egy úgynevezett „utazási szabályt”. Ez jelentős változást hozna a virtuális eszközök szolgáltatói számára, mert a cégeknek újra kell gondolniuk, hogyan kezelik a kriptotranzakciókat és az ügyfelek adatait. A FATF ajánlásai gondot jelenthetnek a tőzsdéknek, akik eddig kiálltak a kriptopénzek egyik alapelve, az anonimitás mellett. Most a tőzsdéket arra kényszerítenék, hogy adják ki a felhasználók adatait, ha egyik helyről egy másikra mozgatnak pénzt. A jelentés kimondja; a FATF szabályai ugyan csökkenthetik a pénzmosást, de ezek betartása a kriptotőzsdék esetén nagyon nehézkes lenne.
A köztudatban talán leginkább a kriptopénzek esetén merül fel a visszaélés lehetősége, főleg a már említett anonimitás miatt. A CipherTrace jelentése szerint azonban a bitcoinutalásoknak csak a töredéke kapcsolható illegális tevékenységekhez. A végső cél az lenne, hogy a jelenleg kvázi anonim működő tranzakciók esetén az illegális pénzmozgásokat a minimálisra szorítsák vissza.
Hasznosnak találta a cikket?
Iratkozzon fel a hírlevelünkre!