Problémák a Revolutnál
Európai Központi Bank (EKB) hiányosságokat talált a fintech cég pénzmosás és a pénzügyi bűnözés elleni rendszereiben.
Az EKB hiányosságokat talált a Revolut belső ellenőrzési rendszereiben, ideértve az üzleti folyamatokat, a belső auditokat és a compliance programokat. Az átláthatóság és a riportálás terén is olyan kérdések merültek fel, amelyek bizalmatlanságot szülhetnek. Aggodalmát fejezte ki az EKB továbbá a technológiai infrastruktúra stabilitása és biztonsága miatt is, hiszen bármilyen hiba komoly kockázatot jelenthet a felhasználók és a pénzügyi rendszer számára.
Egy felülvizsgálat korábban hasonló aggályokat jelzett, ami késleltette a Revolut engedélyezési folyamatát az Egyesült Királyságban. A szigetországban a fő problémákat az ellenőrzési, a pénzmosás elleni küzdelemmel összefüggő (AML) és compliance kérdések okozták. Végül a hároméves folyamatot követően idén júliusban kapott banki engedélyt a Revolut.
Az EKB indoklása szerint a Revolut mérete és piaci pozíciója olyan szintre nőtt, amely indokolja a szigorúbb és közvetlenebb felügyelet, ezért a bank felügyeletét az EBK vette át a litván központi banktól. Az átvétel célja az volt, hogy a vállalat szorosabban megfeleljen az uniós pénzügyi szabályozásnak és előírásoknak, valamint hatékonyan kezelje a kockázatokat.
Amennyiben a Revolut nem teljesíti az EKB által előírt változtatásokat, a központi bank számos szankciót érvényesíthet. A maximális kiszabható büntetés az előző üzleti évben elért teljes éves forgalom 10 százaléka, vagy a jogsértés következtében elért nyereség vagy elkerült veszteség kétszeresének megfelelő összeg lehet, amennyiben ez utóbbi meghatározható.
Hasznosnak találta a cikket?
Iratkozzon fel a hírlevelünkre!