Felmentették a Panama-iratok vádlottjait

Hatalmasat szólt nyolc éve a Panama-iratok néven elhíresült gigantikus szivárogtatási ügy. A Panama-iratok egy 2,6 terabájt nagyságú adatbázis, amelyet a sajtónak szivárogtattak ki.

A dokumentumok feldolgozása az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciuma (ICIJ) nevéhez fűződik, és számos politikushoz, hírességekhez köthető offshore ügyletet tár fel. A legfrissebb hírek szerint azonban felmentették a pénzügyi botrányt okozó ügy 28 vádlottját, köztük a német származású Jürgen Mossack ügyvédet is. Az illetékes panamavárosi törvényszék indoklása szerint nem állt rendelkezésre elegendő bizonyíték a vádlottak elmarasztalására. A vádlottakat azzal gyanúsították, hogy 215 ezer postafiókcéget hoztak létre különböző adóparadicsomokban, amit pénzmosásra használtak.

A Panama-iratok első eredményeit 2016 tavaszán kezdték publikálni. A cikkek nyomán rengeteg botrány tört ki, mert számos híresség és politikus érintettsége derült ki. Belebukott az ügybe például Sigmundur Gunnlaugsson izlandi kormányfő és Navaz Saríf pakisztáni miniszterelnök is. A Panama-iratokból számos részlet kiderült arról is, hogy Putyin és környezete, köztük egyik legközelebbi barátja, a csellista Szergej Roldugin, dollármilliárdokat mozgat különböző offshore cégeken keresztül. Putyin akkor provokációnak nevezte a Panama-iratokat.

Az ügynek voltak magyar érintettjei is. Az iratok szerint Csányi Sándor, OTP-vezér felesége, vagy Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére, Szemerey Tamás is szívesen tartja adóparadicsomokban a milliárdjait. Boldvai László MSZP-s politikus pedig a felesége nevén levő cég miatt keveredett bele az offshore-botrányba.

Korábbi bejegyzések

Vízumeljárás az Egyesült Arab Emírségekben

Helyi befektetői vízumot (Investor VISA) legegyszerűbben, akkor tudunk szerezni, ha céget alapítunk valamelyik szabadkereskedelmi zóna egyikében. Itt szerencsére lehetőség van, hogy 100%-ban külföldi tulajdonban legyen a társaságunk.

Bővebben >>>

Vizsgálat a holland ABN Amro Bank ellen

A feltételezések szerint a holland pénzintézet nem megfelelő gondossággal világította át az ügyfeleit és elmulasztotta a gyanús tranzakciók jelentését. A Deutsche Bankot pedig már meg is vádolták pénzmosással. A holland…

Bővebben >>>